Announcements

Селидівці поінформували прем’єра про загрозливу ситуацію Featured

На шахтах державного підприємства «Селидіввугілля» склалася критична ситуація із забезпеченістю підземних працівників засобами індивідуального захисту. Про це йдеться у зверненні голови місцевої організації НПГУ міст Селидового та Новогродівки Віктора Трифонова, яке він адресував Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману. 

У листі зазначається, що зокрема бракує ізолюючих саморятівників, кількість яких на кожній шахті має бути також ж як і чисельність підземних працівників. «На даний час за потреби 6009 саморятівників, фактично у наявності залишилося лише 3037 одиниць, тобто забезпеченість становить 50%, а до кінця поточного року, у зв’язку із закінченням терміну експлуатації значної кількості саморятівників, зменшиться до 40%», - наголошується у зверненні.

Така ситуація склалася майже у всіх вугледобувних підприємствах України. Причина ж криється у тому, що Донецький завод гірничорятувальної апаратури, який був монополістом з виробництва шахтних ізолюючих саморятівників, залишився на непідконтрольиій території, а з квітня цього року переніс своє виробництво до Туреччини (м. Ізмір).

Державна служба з питань праці через недостатню забезпеченість шахт ізолюючими саморятівниками ДП «Селидіввугілля» відмовила у погодженні програми розвитку гірничих робіт на II півріччя 2017 року. А це у свою чергу може призвести «до повної зупинки вугледобувних підприємств та ставить під загрозу енергетичну незалежність держави і загрожує соціальним вибухом у шахтарському регіоні» - акцентується у зверненні.

Зазначається, що вартість одного саморятівника становить близько 9,5 тис. грн, а відтак для забезпеченості підземних працівників ізолюючими саморятівниками потрібні занадто великі для підприємства кошти, а саме - 38 млн грн. Тому главу уряду просять посприяти у вирішенні питання щодо виділення необхідних ресурсів на придбання засобів індивідуального захисту.

Login to post comments