Вступити в профспілку

Профспілка - об'єднання громадян з метою захисту їх прав та інтересів, поліпшень умов праці та її оплати, пошуку нових шляхів для підвищення якості життя та забезпечення соціальних гарантій;

законний і незалежний представник працівників у взаєминах з роботодавцем.
На сьогоднішній день профспілка - єдина надійна опора для працівників і тільки він може реально захистити від загроз скорочення, незаконного звільнення, невиплати заробітної плати та багатьох інших.

Профспілка об'єднує три основні категорії громадян:

  1. працівників (особа, яка досягла віку 14 років та здійснює трудову діяльність за трудовим договором; особа, яка навчається в освітній установі початкової, середньої або вищої професійної освіти);
  2. тимчасово не працюючих (працівники, які тимчасово припинили трудову діяльність на період збереження трудових відносин; працівники, які позбулися роботи у зв'язку зі скороченням чисельності або штату, ліквідацією установи на період працевлаштування, але не більше 6 місяців)
  3. пенсіонерів (колишні працівники, які пішли на пенсію, які раніше перебували у профспілці).

Як вступити до профспілки?

Дуже просто, якщо на Вашому підприємстві є первинна профспілкова організація (далі - первинка). Вам просто потрібно написати заяву в профспілковий комітет про прийом у профспілку та у бухгалтерію - про стягування членських профспілкових внесків і передати їх в профспілковий комітет. Особа вважається прийнятим у профспілку з дня прийняття рішення зборами або профспілковим комітетом про прийом в члени профспілки. Підтвердженням членства в профспілці є профспілковий квиток, який видається профспілковим комітетом і зберігається у Вас.

Якщо на Вашому підприємстві немає профспілкової організації, Ви можете створити її спільно з іншими, не менш 3-х чоловік, працівниками. Докладніше про те, як створити профспілку, ви можете дізнатися на стронці нашого сайту "CТВОРИТИ ПРОФСПІЛКУ"

Ознайомтеся з Статутом профспілки, в який ви хочете вступати, і положенням про первинну профспілкову організацію. Після цього необхідно провести переговори з територіальної (міської, районної) організацією даної профспілки про бажання створити на Вашому підприємстві первинну профспілкову організацію.

Якщо ж територіальної організації немає, Вам потрібно звернутися безпосередньо до профспілки.

У разі прийняття територіальною організацією профспілки (профспілкою) рішення про заснування первинної профспілкової організації проводиться установчі збори, на яких приймається рішення про створення первинки, формуються її керівні і контрольно-ревізійні органи. Кожен учасник зборів пише заяву в профспілковий комітет про прийом у профспілку й у бухгалтерію - про стягування членських профспілкових внесків.

 

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83