Регіональні

Судове засідання у справі щодо 94 гірників «Інгульської» відбудеться 18 січня ВАЖЛИВО!

Нагадаємо, 15 грудня у Кропивницькому відбулося перше засідання суду за позовом адміністрації шахти «Інгульська» до гірників, які нещодавно провели протестну акцію - відпрацювавши зміну, залишилися під землею. Через  відсутність деяких відповідачів, воно було перенесено на 18 січня. Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець планує бути присутнім на цьому судовому засіданні у Кропивницькому.  


 

Як раніше повідомлялося, адміністрація шахти «Інгульська» розцінила протест гірників під землею як страйк та подала відповідний позов до суду. 15 грудня 2017 року 9 відповідачів із 94 не з’явилися на судовому засіданні. З огляду на це, юрист ОО НПГУ Західного Донбасу Антон Жмуренко, який представляє інтереси відповідачів, заявив клопотання про відкладення засідання, аби забезпечити реалізацію їхнього права на захист. Суд задовольнив клопотання й переніс засідання на 18 січня 2018 року. Водночас працівники підприємства зафіксували, що суддя разом із представником роботодавця, грубо порушуючи норми Цивільно-процесуального кодексу України, обговорювали організаційні питання у цій справі. Тож, відповідачі планують подати заяву про відвід судді та обговорюють можливості вжиття інших, передбачених законом, заходів. 

Тим часом справа щодо 94 гірників отримала міжнародний резонанс. Клайв Льюїс, провідний член Лейбористів у Парламенті Великої Британії, закликав до солідарності з шахтарями з Кіровоградської області, на яких подано позов до суду. Він подав "раннє денне подання" EDM 709 (подання депутатів парламенту щодо важливих питань, які потребують дебатів) з вимогою "негайно  і безумовно припинити суд над  шахтарями". Підтримане лідером Лейбористської партії Джеремі Корбіном питання українських шахтарів було підняте депутатом Халідом Махмудом під час парламентських дебатів, які відбулися 20 грудня. Водночас організатори «Української кампанії солідарності» закликали підтримати EDM 709. Вони також звернулися до представників робітничого руху з проханням закликати своїх місцевих депутатів та депутатів, котрих підтримують профспілки, підписати це клопотання.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83