Регіональні

Профспілківці просять міністра посприяти у вирішенні проблемних питань ВАЖЛИВО!

На вугільних підприємствах ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» і ДП «Шахта імені М.С. Сургая» ще не розпочато виплату заробітної плати за грудень минулого року. Натомість заборгованість підприємствам за відвантажену ними вугільну продукцію станом на 26 січня сумарно становить 89,3 мільйона гривень. Про це йдеться у листі співголів Міської організації НПГУ м. Вугледара Євгена Марусенка і Григорія Даценка, адресованого міністру енергетики і вугільної промисловості Ігорю Насалику. 

«У звя’зку з невчасними розрахунками за відвантажене вугілля ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» та ДП «Шахта імені М.С. Сургая» не в змозі своєчасно розраховуватись за спожиту електроенергію, тому 25 та 26 січня підприємства вимушені були припинити роботи із видобутку та відвантаженню вугілля через обмеження постачання електричної енергії структурами ДТЕК, - повідомляється у кореспонденції. -Припинення роботи з видобутку вугілля негативно відіб'ється на рівні зарплати працівників вугледобувних підприємств Вугледару, що в свою чергу призведе до зменшення податків, як до місцевого, так і державного бюджетів».

Автори звернення наголошують на тому, що оскільки ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» і ДП «Шахта імені М.С. Сургая» є містоутворюючими підприємствами, то негативна ситуація на шахтах миттєво відбивається на суспільній ситуації загалом по місту і є чинником різкого зростання соціальної напруги. «Подальше зростання напруження в громаді міста Вугледара Донецької області, яке розташоване за 30 кілометрів од лінії розмежування, може призвести до непрогнозованих наслідків, - застерігвють профспілкові лідери. - Кілька місяців тому через заборгованість із заробітної плати робітники вугледобувних підприємств у стані відчаю вже намагалися вдатися до стихійного страйку. Адміністрації шахт та профспілкам довелося докласти чимало зусиль, щоб ситуація не вийшла з-під контролю».

З огляду на зазначене, міністра просять втрутитися у вирішення питання щодо виплати зарплатні, а також посприяти відновленню енергопостачання на підприємствах.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83