Міжнародні

Інформаційна політика профспілок: Широкі можливості нових технологій ВАЖЛИВО!

Як ефективно доносити інформацію до громадян, обмінюватися нею зі своїми членами та використовувати співпрацю зі ЗМІ – відповіді на ці питання шукають багато профспілкових організацій по всьому світі.  Чимало профспілківців можуть ще й додати: як ефективно інформувати, якщо немає достатньо фінансів, як, зрештою, і штату фахівців. Про ці проблеми та успішний досвід дискутували інформаційні працівники членських організацій Пан`європейської регіональної Ради Міжнародної конфедерації профспілок (МКП-ВЕРС) на дводенній зустрічі у Братиславі.  


 

Серед учасників зустрічі були представники Албанії, Чорногорії, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Сербії, Македонії, Вірменії, Казахстану, Росії, Азербайджану, Грузії, Білорусі та України.  Конфедерацію вільних профспілок України представляла менеджер зі зв’язків з громадськістю Олеся Брязгунова.

Профспілківці мали змогу як поділитися своїм досвідом та обговорити актуальні проблеми, так і послухати змістовні презентації. Так, радник з питань політики ВЕРС Года Невераускайте розповіла про інформаційну діяльність МКП-ВЕРС,  а також – про проведення глобальних інформаційних кампаній. Вона підкреслила, що цей напрямок роботи дуже важливий з огляду на ситуацію у глобальному профспілковому русі. 

«За даними МКП, 40% трудівників у світі зайняті у неформальному секторі економіки, тобто тільки 60%  працевлаштовані офіційно, – зазначила Года Невераускайте.  – Лише 15% офіційно зайнятих працівників перебувають у профспілках, у тому числі 8% з них – члени організацій, які об’єднані у МКП. Тобто у нас ще багато роботи. І у нашій діяльності ми не можемо обійтися без комунікації».

PERC comminication meeting

Про досвід інформаційної роботи  Європейської профспілки працівників державного сектору (EPSU) розповіла Рубі Вотерворт. У своїй презентації вона приділила увагу прикладам використання Інтернету та проведення профспілкових кампаній.

«Ми зазвичай маємо багато інформації, у тому числі – конкретні факти та історії людей, - констатувала Рубі. – Але вона не завжди доходить до нашої цільової аудиторії   та осіб, які ухвалюють рішення – влади та роботодавців. У цьому питанні можу порадити посилювати інформаційну роботу та активно використовувати соціальні медіа, які відкривають широкі можливості».

Юлія Риженкова з газети «Солідарність» акцентувала на тому, як зробити так, щоб сайти профорганізацій більше читали. Вона порадила ставити за ціль збільшення не відвідуваності,  а  залучених читачів. Учасники зустрічі поділилися своїм досвідом. Так, Вероніка Балтаг з Національної конфедерації профспілок  Молдови  (CNSM) розповіла про те, як профорганізація використовує ефір на телебаченні. Рейтинг профспілкової програми виявився вищим, ніж у інших передач. Також CNSM організували власний прес-центр. Тамара Гедеванішвілі з Грузинської конфедерації профспілок  (GTUC) говорила, як інколи нелегко співпрацювати зі ЗМІ, особливо якщо вони належать представниками бізнесу. Водночас GTUC почала успішно практикувати проведення семінарів для журналістів, на яких обговорюють діяльність профспілок та теми цікаві для мас-медіа. Розповідаючи про інформаційну діяльність сербської профспілки «Незалежність», Александра Стаменковіч відзначила ефективність залучення молоді. Олеся Брязгунова у своїй презентації проаналізувала інформаційну політику КВПУ, зокрема відзначила важливість використання нових технологій та нових підходів у подачі інформації.

PERC comminication meeting SEE NIS

У ході зустрічі профсілківці також працювали в групах та шукали шляхи покращення як внутрішньої, так і зовнішньої комунікації. Вони домовилися покращувати обмін інформацією між їхніми профцентрами й за потреби реагувати і проявляти солідарність.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83