Загальні

Президія Ради КВПУ: зупинити наступ на права трудящих ВАЖЛИВО!

Сьогодні у Києві відбулося засідання Президії Ради Конфедерації вільних профспілок України. На ньому профспілкові лідери розглянули низку важливих питань та окреслили план своїх дій щодо відстоювання інтересів людей найманої праці.  


 

Профспілкові лідери незалежних профспілок розглянули соціально-економічну ситуацію в Україні та обговорили подальші дії задля захисту прав трудівників і встановлення соціальної справедливості. Також на порядок денний були винесені питання щодо загрози ухвалення проекту Трудового кодексу та ситуація із заборгованістю з виплати зарплат.

«Ми бачимо, що в країні нині дуже складна соціально-економічна ситуація й водночас відбувається наступ на права людей найманої праці, – констатував голова КВПУ Михайло Волинець. – Труднощі в економіці призводять до закриття підприємств та скорочення робочих місць. Так, рівень безробіття серед населення вже становить майже 10%. Водночас ми бачимо, що заборгованість із заробітної плати складає уже понад 2 млрд грн, при цьому реальні доходи населення  у 2015 році порівняно з 2014 роком зменшилися на 26,6%. Тому незалежні профспілки повинні ще активніше працювати й протистояти цим негативним тенденціям. Нам треба ставати сильнішими, розвиватися та залучати до своїх лав більше членів».

 Перший заступник голови КВПУ Анатолій Акімочкін акцентував увагу на негараздах в економічній та соціальній сферах країни. Зокрема він говорив про необхідність збільшення розміру мінімальної заробітної плати та труднощі ведення соціального діалогу з владою щодо цього питання. Також він порушив проблему проведення реформ у різних сферах: медичній, вугільній, освітній, транспортній. За його словами, незалежні профспілки повинні бути готовими протистояти тим змінам, які ведуть до негативних наслідків.

Під час засідання профспілкові лідери розповідали про становище трудівників у різних галузях. Так, голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський повідомив про ситуацію, яка склалася у новоствореному ПАТ «Укрзалізниця».

«У транспортній галузі зараз проходить реформа. «Укрзалізинця» стала публічним акціонерним товариством, - зазначив він. – Зараз наша профспілка веде перемовини про укладення колективного договору, бо після реорганізації підприємства галузева угода вже не буде підписуватися. Але положення раніше діючої угоди ми включили до нашого профспілкового проекту колективного договору. Більше того, у документі розширили соціальні та  профспілкові гарантії, а також поставили питання підвищення заробітної плати залізничникам на 50%, бо вони цього не бачили вже чотири роки. Середня зарплата у галузі 4000-4500 грн, але багато залізничників отримують взагалі по 2 тисячі грн. Ми готові до проведення перемовин і можу запевнити, що будемо принципово відстоювати свої позиції». 

У свою чергу, голова Вільної профспілки працівників освіти і науки України Володимир Фундовний не міг обійти увагою болючі проблеми педагогів. За його словами, більшість нововведень у галузі  негативно впливають як на становище працівників, так і на якість освіти в цілому. Крім того, профспілковий лідер порушив проблему змін у процедурі виходу педагогів на пенсію за вислугою років.

На засідання Президії Ради КВПУ запросили  директора Виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування України Євгена Баженкова. Він поспілкувався з профспілківцями та розповів про труднощі, з якими зіштовхнулося новостворене відомство. Згідно із законодавчими змінами, два Фонди соціального страхування – із тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків на виробництві – мають бути об’єднані в один – Фонд соціального страхування України. Наразі цей процес відбувається, бо керівництво Фонду соцстраху із тимчасової втрати працездатності чинить шалений спротив цьому. Лідери незалежних профспілок висловили готовність підтримати керівництво новоствореного Фонду, але лише за умови, що воно використовуватиме кошти лише за призначенням, а не поводитиметься, як його попередники-корупціонери.

«За нашими даними, обома фондами не за призначенням використовується близько 17 млрд грн., - пояснив Михайло Волинець. – Цю ганебну практику необхідно припинити. Так само треба навести лад і у Пенсійному фонді. Якщо це зробити, наявних коштів вистачить, щоб підвищити пенсії громадянам».

На засіданні говорили не тільки про негаразди, а й про успіхи. Так, голови членських організацій КВПУ розповідали про збільшення чисельності організацій. На цьому зібранні вони проголосували за прийом до КВПУ асоційованим членом Незалежної медіа-профспілки України. У своєму виступі заступник її голови Олександр Тарасов  зазначив, що наразі НМПУ об’єднує близько 1500 працівників різних ЗМІ й активно захищає трудові права медійників.

Завершилося засідання Президії Ради КВПУ ухваленням постанови. Профспілкові лідери зокрема доручили головам членських організацій КВПУ провести роз’яснювальну роботу серед членів профспілок щодо змін законодавства; з метою підвищення захисту прав працівників проводити постійний соціальний діалог на галузевому і територіальному рівнях з відповідними організаціями роботодавців та органами державної влади. Члени президії також вирішили звернутися до Верховної Ради України з вимогою не ухвалювати проект Трудового кодексу України у другому читанні, оскільки  це може призвести до звуження прав громадян, а до Кабінету міністрів України з вимогою скоротити розрив між І розрядом Єдиної тарифної сітки та мінімальною зарплатою.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83