Загальні

Заява НПГУ щодо аварії на шахті "Степова" ВАЖЛИВО!

Аварія на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля» та загибель восьми гірників – жахлива трагедія для усієї України. Водночас вона свідчить, до чого може призвести недофінансування вугільних підприємств, і як наслідок – порушення вимог техніки безпеки праці.

Незалежна профспілка гірників занепокоєна тим, що у такій ситуації досі не розблоковані рахунки ДП «Львіввугілля». Навіть кошти на поховання загиблих гірників виділялися з великими труднощами. Крім того, шахтарі вугільного підприємства ще не повністю отримали зарплати за січень, не кажучи про лютий, який теж уже закінчився. Після аварії ситуація у шахтарських колективах стала ще більш напруженою. НПГУ вимагає вжити усі заходи для негайного розблокування рахунків ДП «Львіввугілля», погашення заборгованості, а також надати відповідну фінансову допомогу підприємству для ліквідації наслідків аварії на «Степовій» та відновлення її роботи.

Неприйнятним є той  факт, що на четвертий день після аварії ще не відбулося жодного засідання Державної комісії з питань розслідування аварії на шахті «Степова». Затримка з початком її діяльності, а також не затвердження експертної комісії і створення паралельної комісії Державної  службиУкраїни з питаньпраці ускладнює процес розслідування причин трагедії. З часом стає все важче встановити фактори, які призвели до аварії та виявити її сліди, а затягування відновлюваних робіт може взагалі призвести до загибелі копальні.

З огляду на це, НПГУ вимагає від урядовців негайно вжити усіх заходів для щонайшвидшого об’єктивного розслідування аварії та визначення її причин. Також ми закликаємо забезпечити належне виконання відновлювальних робіт і не допустити знищення шахти «Степова».

НПГУ звертається до Кабінету міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України забезпечити належне фінансування техніки безпеки на усіх вугільних підприємствах країни.

Голова НПГУ  Михайло Волинець

http://npgu.org

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83