Загальні

Велика Британія: Парламентарі вимагають справедливості щодо 94-х гірників "Інгульської" ВАЖЛИВО!

Клайв Льюїс, провідний член Лейбористів у Парламенті Великої Британії, закликав до солідарності з 94 шахтарями з Кіровоградської області, на яких подано позов до суду. Він подав "раннє денне подання" EDM 709 (подання депутатів парламенту щодо важливих питань, які потребують дебатів) з вимогою "негайно  і безумовно припинити суд над  шахтарями". Водночас організатори «Української кампанії солідарності» закликали підтримати EDM 709. Вони також звернулися до представників робітничого руху з проханням закликати своїх місцевих депутатів та депутатів, котрих підтримують профспілки, підписати це клопотання.


 

Парламентар, зокрема, повідомив, що його Палата  зі стурбованістю відзначає, що 94 шахтарів на державній шахті «Інгульська» в Кіровоградській області в Україні зіштовхуються з судовими позовами; вона стурбована тим, що така відповідь на обґрунтований неповною оплатою праці протест спрямована на залякування членів Незалежної профспілки гірників України (НПГУ);  далі із занепокоєнням відзначає, що суддя, взаємодіючи із представником роботодавця, порушила Цивільно-Процесуальний Кодекс України; вона закликає до припинення  відміни  засідання 18 січня 2018 року та до негайного і безумовного припинення провадження у справі проти шахтарів, до сплати повноцінних  заробітних плат та ефективних переговорів з НПГУ».

Підтримане лідером Лейбористської партії Джеремі Корбіном питання українських шахтарів було підняте депутатом Халідом Махмудом під час парламентських дебатів, які відбулися 20 грудня. 

7864253

Виступаючи на підтримку українського суверенітету, він закликав до справедливості щодо 94 шахтарів, які зіштовхнулися з судовими справами. Зокрема, він сказав:

"В Україні є шахтарі, які не отримували премій із серпня, а їхня зарплата складає 231 євро (на місяць). Важливо подивитися на це, зокрема, в світлі того факту, що 94 шахтарі відповідають у суді, підлягають кримінальному переслідуванню за те, що вони борються».

Представники Лейбористської партії  вважають, що такі дії щодо  гірників становлять загрозу для демократичних прав профспілкових діячів в Україні.  У свою чергу, організатори «Української кампанії солідарності» відзначили, що ця  атака на права працівників відбувається у той час, коли в Україні може бути ухвалений драконівський проект Трудового кодексу.  

За матеріалами ukrainesolidaritycampaign.org

Відео засідання: http://parliamentlive.tv/event/index/132bafa5-0187-436f-85f2-c14baef4025f

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83