Загальні

Суд повернувся до розгляду справи за позовом КВПУ щодо Списків №1 і №2 ВАЖЛИВО!

17 січня в Окружному адміністративному суді м.Києва після повторного розподілу справ відбулося перше судове засідання у складі нової колегії суддів у справі за позовом Конфедерації вільних профспілок України до Кабінету міністрів України про визнання нечинною постанови КМУ №461 від 24.06.2016 р., якою були затверджені Списки №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах в новій редакції. 

Нагадаємо, що КВПУ подала позов ще у жовтні 2016 року. Відбулося кілька судових засідань, на яких представники КВПУ заявляли, що згаданим документом Кабмін фактично збільшив вік та строк трудового, страхового стажу, що необхідні для призначення та отримання пільгової пенсії для десятків, а в перспективі - сотень тисяч працівників, тому вона є безумовно такою, що звужує зміст та обсяг існуючих конституційних прав громадян України та має бути скасована. У березні минулого року справу було переведено в письмову форму провадження, а фактично – покладено під сукно.

За час знаходження справи у суді відбулися деякі зміни. Зокрема, під тиском профспілок Кабінет міністрів постановою №479 від 4 липня 2017 р. «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 24 червня 2016 р. №461» поновив право деяких категорій працівників на пільгову пенсію. Згідно з постановою КМУ №479 від 04.07.2017 р. відновлено право на пенсійну пільгу для близько 30 відсотків працівників.

Галузеві профспілки і Міненерговугілля підготували спільні пропозиції та обґрунтування щодо внесення змін та допонень до постанови КМУ №461 щодо відновлення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік. Пропозиції про внесення змін до постанови КМУ №461 направлено в Мінсоцполітики.

Вищевказані дії Кабміну підтверджують той факт, що при прийнятті цієї постанови були допущені порушення, вказані в адміністративному позові КВПУ. Прийняттям постанови №479 від 4 липня 2017 р. Кабімін здійснив спробу усунути негативні наслідки, що настали після набуття чинності постанови КМУ №461 від 24.06.2016 р. Але, на жаль, внесені постановою КМУ №479 від 4 липня 2017 р. зміни є частковими, та не поновлюють в повному обсязі права працівників на пенсійне забезпечення на пільгових умовах, які є складовою конституційного права на соціальний  захист, та були передбачені законодавством України до набуття чинності постанови КМУ №461 від 24.06.2016 р. Тому Конфедерація вільних профспілок України не має підстав для відмови від адміністративного позову. Про що представники КВПУ і заявили під час судового засідання.

Особливої уваги заслуговує той факт, що на судове засідання, на чолі з головою Профспілки «Металістів» (м.Кам'янське Дніпропетровської обл.) Миколою Колючим з регіонів прибули представники працівників, права яких порушені постановою КМУ №461 від 24.06.2016 р. Відчуваючи поряд міцне трудове плече членів профспілок, юристи КВПУ впевнені у тому, що суд в подальшому не зможе ігнорувати їхні вимоги, а права на пільгову пенсію будуть поновлені у повному обсязі.

                                                                                                              Володимир ДАВИДЕНКО, юридична служба КВПУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83