Загальні

Обговорили виклики та співпрацю ВАЖЛИВО!

У офісі Конфедерації вільних профспілок України відбулася зустріч з представниками Інтернаціоналу освіти:  директоркою Європейського комітету профспілок освіти (ЄКПО)  Сьюзен Флокен та співробітницею з програм солідарності цієї міжнародної структури Валерією Деспайхне. З ними спілкувалися голова КВПУ Михайло Волинець, голова Вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний та його заступники Володимир Лепень, Михайло Ромась, Надія Лелека, голова Конфедерації вільних профспілок Житомирської області Галина Арнаут, а також лідери й активісти освітянських незалежних профспілок з різних регіонів: Андрій Ткаченко, Василь Олійник, Ірина Фют та Ліза Чернікова.

На початку розмови Сьюзен Флокен розповіла про пріоритетні напрями діяльності ЄКПО, зокрема - забезпечення доступу до освіти, посилення соціального діалогу між педагогічними працівниками та владою, а також покращення представництва профспілок. Вона запевнила, що  міжнародна організація уважно стежить за ситуацією в Україні.

«Нам важливо почути від представників українських освітніх профспілок про те, які виклики стоять перед ними, як вони борються і яких успіхів досягають. Знаємо, що нині для України важливим є досвід країн ЄС, і ми готові надавати інформацію про нашу діяльність та ділитися своїми напрацюваннями».

Голова ВПОНУ Володимир Фундовний розповів іноземним колегам про те, що  незалежні профспілки підтримують зміни у системі освіти, але не можуть підтримувати нинішню реформу в цій сфері, бо вона має чимало негативних наслідків як для педагогів, так і для дітей. Він зауважив, що рівень соціального захисту працівників галузі недостатній, а зарплати освітян підвищили лише на 10% і вони залишаються невисокими. 

«Перед ВПОНУ сьогодні стоїть чимало викликів, - зазначив Володимир Фундовний. – На жаль, нещодавно ухвалений Закон України «Про освіту» не покращив ситуацію в галузі. Загалом спостерігаємо багато негативних наслідків нинішньої реформи. Зараз фактично відбувається знищення професійно-технічної освіти, фінансування якої було покладене на місцеві бюджети. Бачимо, що під загрозою закриття опиняються школи і дитячі садочки. У такій ситуації ВПОНУ активно захищає інтереси працівників освіти. Так, нещодавно за підтримки КВПУ вдалося захистити Дніпропетровський педагогічного коледж ДНУ імені Олеся Гончара, який хотіли закрити посеред навчального року».

Надія Лелека поінформувала про роботу первинок ВПОНУ в Олександрії, де намагалися закрити кілька навчальних закладів. За її словами, завдяки солідарним діям, підтримки КВПУ, акціям голодування та пішої ходи до Києва вдалося зупинити закриття шкіл у місті. 

Про непросте становище українських педагогів відверто розповідали Володимир Лепень та голова місцевої організації ВПОНУ в м. Хмельницькому Ірина Фют. Михайло Ромась окреслив ситуацію в системі вищої освіти та акцентував на становищі українських студентів.

Представники незалежних профспілок подякували Сьюзен Флокен та  Валерії Деспайхне за співпрацю й  висловили сподівання, що у майбутньому вона буде ще успішнішою. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83