Загальні

Відбулася зустріч з представниками МОП ВАЖЛИВО!

7 лютого представники Конфедерації вільних профспілок України зустрілися з національним координатором Міжнародної організації праці в Україні Сергієм Савчуком. КВПУ представляли її голова Михайло Волинець, його заступники – Наталія Левицька та Петро Тулей, голова Молодіжного комітету Олеся Брязгунова,  юрист НПГУ Гліб Колесов та помічник голови КВПУ Ярослав Щербинський. Також до фахової розмови через конференц-зв'язок долучилися Оксана Вольфсон, старша юристка Міжнародного бюро праці.  


 

Учасники зустрічі обговорили ситуацію з дотримання трудових прав в Україні, можливі шляхи їх захисту та діяльність незалежних профспілок. Михайло Волинець навів приклади кричущих порушень трудових прав та перешкоди, з якими зіштовхуються профспілківці під час своєї діяльності. Зокрема, він розповів про судовий позов проти 94 гірників шахти «Інгульська», які  провели акцію протесту під землею. 

«Це можна назвати  судилищем над простими робітниками, які борються за гідну оплату праці, - сказав Михайло Волинець. – Ми використаємо усі законні методи й не допустимо розправи над гірниками. Також особливу увагу хочу звернути на ситуацію, що склалася на ПрАт «Суха Балка». На лідера нашої первинки на цьому підприємстві Сергія Барабашука чинили тиск та погрожували, а зараз йому  перешкоджають здійсненню профспілкової діяльності. Ми вбачаємо в цьому порушення міжнародних норм, ратифікованих Україною, зокрема Конвенцій МОП №98 та №87. Не можна не згадати про кричущий випадок, який стався на цьому підприємстві. До нашої незалежної первинки звернулися жінки, яких при виході з шахти обшукували представники охоронної фірми чоловічої статі. Ми можемо наводити ще багато прикладів порушення прав трудівників та профспілок. У цьому контексті хочу  відзначити, що профспілкам важливо співпрацювати з МОП та використовувати міжнародні механізми відстоювання інтересів людей найманої праці».

Спілкуючись з представниками МОП, профспілківці також підняли питання захисту трудових прав у судах. Зокрема, як зазначив Гліб Колесов, судді не завжди беруть до уваги Конвенції МОП при ухваленні рішень, хоч трудівники чи їхні представники до них апелюють. 

Учасники зустрічі обговорили звернення КВПУ до комітету Експертів із застосування конвенцій та рекомендацій МОП  щодо Трудового кодексу,  а також співпрацю у низці спільних проектів. Михайло Волинець від імені членів КВПУ подякував представникам цієї міжнародної організації за підтримку у забезпеченні гідної праці в Україні,у вирішенні проблем з охороною праці на вітчизняних вугільних підприємствах та інших сферах. Профспілківці та представники МОП домовилися про подальшу співпрацю. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83