Загальні

Профспілківці провели солідарну акцію біля посольства Білорусі ВАЖЛИВО!

Сьогодні, у День солідарності з незалежними профспілками Білорусі, лідери та активісти Конфедерації вільних профспілок України та її членських організацій провели акцію протесту біля посольства цієї держави в Україні.  Профспілківці прийшли під стіни амбасади з гаслами: «Зупиніть порушення трудових та профспілкових прав у Білорусі»,  «Дотримуйтеся трудових прав»,«Руки геть від незалежних профспілок» та ін. 


 

Під час мітингу слово взяв голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Він нагадав, що свого часу КВПУ та НПГУ разом з міжнародною профспілковою спільнотою вже ставали на захист білоруських незалежних профспілок у, й тоді через порушення трудових та профспілкових прав щодо Білорусі були вжиті торгівельно-економічні санкції.

Мітинг біля посольства Білорусі в Україні

«Ми сьогодні вкотре висловлюємо солідарність з нашими профспілковими братами та сестрами у Білорусі, - наголосив він. – Ми обурені тим, що  білоруська влада чинить тиск на незалежні профспілки та перешкоджає їхній діяльності. У той же час ми бачимо, що права простих білоруських трудівників утискаються й вони потребують справжнього захисту. Сьогодні українські профспілківці проводять акцію біля посольства Республіки Білорусь, й   закликають білоруську владу припинити утиски незалежних профспілок, поважати права трудівників та дотримуватися міжнародних норм». 

До  білоруського посольства профспілківці прийшли з такими вимогами:   припинити  переслідування  незалежних профспілок в Білорусі; виконувати міжнародні зобов'язання Білорусі, зокрема, норми Конвенції № 87 Міжнародної організації праці про свободу об'єднань і захист права об'єднуватися в профспілки;  зупинити масові допити рядових членів профспілки РЕП (на допитах побували вже понад 400 осіб), а також припинити кримінальне переслідування лідерів профспілки Геннадія Фединіча та Ігоря Комліка. На жаль, представники амбасади відмовилися вийти та забрати лист з цими вимогами. Попередньо, КВПУ та НПГУ вже надіслали свої звернення білоруській владі, й сподіваються,  що вони будуть розглянуті. У цей же час, на заклик   Міжнародної конфедерації  профспілок та Глобального союзу IndustriALL такі листи надсилають профспілки з усього світу.

DSC 0178gg

Крім того, сьогодні в Мінськ  приїхала  спеціальна місія  цих  двох глобальних профспілкових об'єднань. Зокрема, до столиці Білорусі  прибули заступник Генерального секретаря IndustriALL Кемаль Озкан, заступник генерального секретаря Яап Віннен. Профспілкова місія планує обговорити з представниками білоруської влади факти використання примусової праці та дискримінації членських організацій ІndustriALL, а саме - незалежних профспілок БНП, РЕП, СПМ.

Нагадаємо, у серпні 2017 року в офісах Білоруської профспілки працівників радіоелектронної промисловості (РЕП) і Білоруської Незалежної профспілки гірників, хіміків, нафтопереробників, енергетиків, транспортників, будівельників та інших працівників (БНП), а також у приватних квартирах їхніх керівників поліція  провела обшуки у зв’язку з нібито нецільовим використанням засобів та  ухилянням від сплати податків. Тоді ж силовики конфіскували комп'ютери та інші матеріали, й таким чином заблокували діяльність профспілок. Ігор Комлік, головний бухгалтер профспілки РЕП, провів три місяці в тюрмі. Розслідування цієї справи було продовжено до 1 травня 2018 року. У березні цього року чотирьох активістів РЕП, зокрема  заступницю голови профспілки Зінаїду Михнюк, зупинили та обшукали на кордоні з Литвою, звідки вона поверталися із профспілкового семінару. Такі ж принизливі процедури також застосовувалися до голова РЕП Геннадія Фединіча.  

Глобальний союз IndustriALL переконаний, що дії білоруського уряду є реакцією на активну позицію профспілки РЕП  в організації протестів на початку минулого року проти сумнозвісного президентського Декрету щодо оподаткування безробітних непомірним податком. Під впливом масових протестів владі довелося скасувати цей документ, але його нова редакція, яка почне діяти у 2019 році, не набагато краща. Наприклад, у ній передбачено, що безробітні повинні будуть відшкодовувати вартість послуг, що субсидуються державою.

DSC 0182S

DSC 02016

DSC 0174

DSC 0171ff

DSC 0199tr

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83