Загальні

Ліквідатори нагадали владі, що вони ще живі ВАЖЛИВО!

Сьогодні в Києві відбулася хода Пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, до якої долучилися й активісти та керівництво Конфедерації вільних профспілок та її структурних підрозділів – Незалежної профспілки гірників України і Вільної профспілки залізничників України.

Ліквідатори з усіх куточків Вітчизни разом із профспілківцями та представниками деяких громадських організацій та політичних сил пройшли від станції метро «Університет» до майдану Незалежності. Там відбувся мітинг, передував якому молебен, проведений священиками Української православної церкви.

Очільник КВПУ та НПГУ Михайло Волинець під час виступу згадав, що далекого вже 1986-го йому довелося проводжати із Донбасу шахтарські загони на ліквідацію аварію на ЧАЕС. Коли ж він поцікавився, чи є зараз на Майдані хтось із тих, хто вирушав із вибою на боротьбу із чорнобильським лихом, здійнялося дві руки. Це був зворушливий момент. Михайло Волинець подякував усім присутнім за подвиг, який вони звершили 32 роки тому. «Про це має пам’ятати не тільки Україна, а увесь світ», - наголосив профспілковий лідер.

Ліквідатор із Харкова Анатолій Шевченко звернув увагу на те, що представники чорнобильських організацій чекають на ухвалення законопроекту №6292 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо удосконалення окремих положень та відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» вже понад рік.

«Є законопроект №6292 але його не розглядають. Парламент нас не розуміє, не помічає і слухати не хоче. Взагалі влада ігнорує нас. Ця хода необхідна для того, аби нагадати, що ми є, що ми ще живі», – сказав Анатолій Шевченко.

Як зазначив один із співавторів згаданого законопроекту, народний депутат  Володимир Пилипенко, потрібен правовий захист, аби уряд та Пенсійний фонд виконали ухвали українських судів на користь ліквідаторів і забезпечили виплату допомоги в обсязі, передбаченому чинним законодавством.

«Сьогодні люди вийшли не щось просити – вони вийшли показати, що вони є! Вони хочуть, щоб їхні вимоги почули, щоб їх побачив уряд та Президент. Щоб зі своїх кабінетів можновладці побачили, що ті, хто виконав свій обов’язок перед державою, – існують! І вони хочуть, щоб держава теж виконала свій обов’язок: дала їм можливість нормально жити. Щоб була гідна пенсія. Щоб були державні гарантії на харчування і лікування. Про це все вони хочуть повідомити без гасел, а просто своєю ходою. Мені дуже прикро, що тут немає представників влади. Бо усі питання – саме до неї», – підсумував Володимир Пилипенко.

«Ми запрошували узяти участь у нашій ході представників усіх гілок нинішньої влади. Але їм, вочевидь, соромно дивитися нам у вічі, тому й не прийшли», - висловив припущення голова правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Проскурін.

Учасники ходи рушили до будівлі Кабінету міністрів у надії, що, можливо хтось із поважного чиновництва наважиться вийти до них та вислухає усі наболілі питання. Однак марними були їхні сподівання.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83