Загальні

Навчалися ефективно захищати інтереси трудівників у соціальному діалозі ВАЖЛИВО!

24-25 квітня у Києві відбувся семінар «Роль і можливості профспілки у побудові ефективного соціального діалогу», який Конфедерація вільних профспілок України організувала за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі. Участь у профспілковому навчанні взяли лідери та активісти з різних галузей, зокрема й члени молодіжного комітету Незалежної профспілки гірників України.


 

 

З вітальним словом перед часниками семінару виступив директор представництва Фонду Еберта в Україні та Білорусі Марсель Рьотіг, який розповів про пріоритетні напрямки діяльності його організації. Він наголосив, зокрема, й на тому, що фонд велику увагу приділяє співпраці з профспілковими організаціями. Спілкувалися та ділилися практичними знаннями  й голова КВПУ Михайло Волинець та його заступник Петро Тулей.
Профлідери говорили про реальну практику ведення соціального діалогу в Україні. Вони навели приклади успішних перемовин за участі незалежних профспілок, й водночас розповіли про труднощі відстоювання інтересів трудівників й небажання роботодавців та представників влади йти назустріч трудівникам.
«У часи війни та економічних труднощів дуже важливо захищати трудові права й боротися за покращення рівня життя громадян, - наголосив Михайло Волинець. – Ми, незалежні профспілки, зацікавлені у перемовинах з роботодавцями та владою, але, на жаль, часто вони нас не чують й не бажають йти на зустріч. Крім того, до думки профспілок та трудівників не дослухаються під час проведення реформ й внесення змін до законодавства. Зараз існує загроза ухвалення проекту Трудового кодексу, який звужує права трудівників та профспілок. Влада не тільки не хоче чути аргументи українських незалежних профспілок, а й ігнорує коментарі Міжнародної конфедерації профспілок. Історія показує, що відсутність ефективного соціального діалогу не сприяє економічному розвиткові країни, стабільності та високому рівню життя громадян».
У свою чергу, Петро Тулей поділився досвідом участі у перемовинах щодо угод на національному та галузевому рівнях. Він також дав профспілківцям цінні практичні поради щодо участі у переговорах з роботодавцями та представниками влади. Юрист Незалежної профспілки гірників України Гліб Колесов у своїй презентації ґрунтовно проаналізував законодавство, яке регулює ведення соціального діалогу в Україні. Він також розповів про юридичні аспекти укладання колективних трудових договорів та ведення колективних трудових спорів. Про моделі соціального діалогу й законодавче регулювання цієї сфери в інших країнах світу розповіла у своєму виступі міжнародний секретар КВПУ Олеся Брязгунова. Вона акцентувала  на успішній практиці проведення перемовин на різному рівні у країнах ЄС, зокрема, у період економічної кризи.
У ході семінару профспілківці також навчалися ефективно відстоювати інтереси робітників під час переговорів. Про психологічний аспект цього процесу розповів помічник голови КВПУ Ярослав Щербинський. Після отриманих знань учасники навчання напрацювали стратегію дій профспілок у соціальному діалозі на національному рівні.

31417166 1852509734801724 65368427287543808 n

Семінар Роль і можливості профспілок у соціальному діалозі Учасники семінару

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83