Загальні

Під гаслом: «Покоління захищене і здорове» ВАЖЛИВО!

Міжнародна організація праці (МОП) до Всесвітнього дня охорони праці, який відзначаємо 28 квітня, актуалізує певний аспект з питань гігієни та охорони праці. Цьогорічний фокус - покращення безпеки та охорони здоров’я молодих працівників під гаслом: «Покоління захищене і здорове».

За термінологією ООН, молода людина – це особа віком від 18 до 24 років. Це умовна межа переходу людини з дитинства до дорослого життя.За оцінками МОП, категорія молодих працівників є більш вразливою від впливів шкідливих та небезпечних виробничих чинників. Вона менш соціально захищена, оскільки велика кількість молодих людей працює в неформальному секторі економіки. Загалом молоді працівники становлять 15% світової робочої сили.

На жаль, реальні санітарно-гігієнічні умови виробничого середовища в Україні не гарантують збереження здоров’я для будь-якої вікової категорії, а стан на ринку праці є ще й небезпечним взагалі для життя.  

Упродовж 2017 року при виконанні трудових обов’язків загинуло 13 молодих працівників, 6 з яких не досягли 20-річного віку. 13 молодим людям не вдалося подолати межу дорослого життя. А нам – не вдалося їх захистити.

Не менш сумним є те, що торік 135 дітей не дочекалися повернення з роботи свого батька, а 12 матері. Прикро, бо ці діти, втративши батьківський захист, в наступні десятиріччя прийдуть на ринок праці.

Ми, всі разом, повинні зрозуміти і зробити все можливе, щоб перехід до дорослого життя був безпечним. Щоб захищене і здорове покоління не мало неприємних спогадів, що хтось із батьків не повернувся додому з роботи.

МОП пропонує прості та зрозумілі заходи: удосконалювати збір даних про стан ринку праці; розробляти та впроваджувати закони та політику в сфері гігієни та безпеки праці; поліпшувати представницьку та захисну діяльність усіх повноважних органів, організацій та досліджень умов на робочому місці; інтегрувати гігієну та безпеку праці в освітній процес; нарощувати потенціал соціальних партнерів.    

Час є. Вибір - за нами.

Сергій СИМЕНКО, технічний інспектор НПГУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83