Загальні

Михайло Волинець звернувся до посадовців найвищого рангу ВАЖЛИВО!

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець надіслав листа Президенту України Петру Порошенку,  Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та голові Служби безпеки України Василю Грицаку. Копії звернення надіслано Генеральному директору Міжнародної організації праці Гаю Райдеру, Генеральному секретарю Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу, президентам Європейського парламенту і Європейської комісії відповідно Антоніо Таяні та Жану-Клоду Юнкеру, а також послам провідних держав світу. Пропонуємо ознайомитися зі змістом кореспонденції.

«Конфедерація вільних профспілок України отримала інформацію про те, що керівництву  Державного підприємства «Мирноградвугілля» надійшов лист від Покровського міжрайонного відділу 2 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській області (копія листа – додаток №1), в якому надано вказівки керівництву державного підприємства  невідкладно інформувати Покровський міжрайонний відділ СБУ про  діяльність місцевих осередків членської організації КВПУ – Незалежної профспілки гірників України (НПГУ).

Також органи Служби безпеки України зобов’язали роботодавця надавати їм інформацію про проведення профспілками трудових нарад, конференцій та інших заходів, виявлення намірів протестного характеру в шахтарському середовищі, пікетування адміністративних будівель, відмови від виконання робіт, спуску/підйому із шахти, голодування тощо.

Раніше, після акції гірників в місті Селидовому, яка пройшла в стихійному режимі та відбувалася за участю громадських організацій, шахтарів та їхніх дружин керівництво СБУ направило листа Прем’єр-міністру, в якому необ’єктивно та неправдиво висвітлило ситуацію в галузі та ні слова не вказало про вплив «смотрящих» та процвітаючу корупцію, а «перевело стрілки» і винними зробило лідерів Незалежної профспілки гірників України, які боролися проти корупції разом з шахтарями.

Після цього, за вказівкою міністра Ігоря Насалика Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в особі заступника директора Департаменту внутрішнього аудиту в березні цього року розіслало керівникам підприємств вугільної галузі листа, в якому вимагало надати інформацію про членські внески, які отримують профспілки (копія листа – додаток №3). Така інформація про діяльність профспілок роботодавцями була надана, що є порушенням Конституції України, Закону України «Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності» та Конвенції МОП №87.

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про Службу безпеки України» діяльність Служби безпеки України здійснюється на основі дотримання прав і свобод людини, а неправомірне  обмеження  законних  прав  та  свобод    людини є неприпустимим  і  тягне  за  собою відповідальність   згідно  з законодавством.

Україна ратифікувала низку конвенцій Міжнародної організації праці, які є ключовими для захисту трудових та соціально-економічних прав громадян України, зокрема захисту права на свободу асоціації та права на організацію у об’єднання – професійні спілки та інші організації.

Серед згаданих конвенцій МОП - Конвенція про свободу асоціації та захист права на організацію № 87. У розділі 2 Конвенції №87 в статті 11 визначено, що кожний член Міжнародної  організації  праці,  для  якого  ця Конвенція набула чинності,  зобов'язується вжити всіх потрібних  і відповідних заходів,  щоб гарантувати працівникам  і  роботодавцям вільне здійснення права на організацію.

Законодавче врегулювання діяльності професійних спілок в національному законодавстві визначено в Конституції України, Законі України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та інших міжнародних та національних нормативно-правових актах.

Статтею 12 Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» передбачено, що професійні спілки, їх об'єднання у своїй діяльності незалежні від державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні. Забороняється втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, роботодавців, їх об'єднань у статутну діяльність профспілок, їх організацій та об'єднань.

У статті 27 Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» закріплено право профспілок, їх об'єднань на організацію страйків та проведення інших масових заходів – зборів, мітингів, походів і демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників відповідно до закону.

Керуючись наведеними нормами міжнародного та національного законодавства, Незалежна профспілка гірників України здійснює свою статутну діяльність з захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки виключно в правовому полі України, не допускаючи порушення норм Конституції і законів, що регулюють захист національних інтересів України.

Незалежна профспілка гірників України, як всеукраїнська галузева профспілка, що репрезентує десятки тисяч працівників гірничих підприємств, які працюють в тому числі на шахтах державної власності, неодноразово зверталась до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України з приводу критичної ситуації, яка виникла у вугільній промисловості в зв’язку з недостатнім фінансуванням вугільної галузі. Письмових відповідей на свої звернення НПГУ так і не отримала.

Станом на 26.04.2018 року заборгованість по заробітній платі працівникам галузі становить майже понад 740 мільйонів гривень з урахуванням невиплаченої зарплати за квітень 2018 року.

У своїх зверненнях НПГУ неодноразово зазначала, що політика уряду та профільного міністерства у вугледобувній галузі спрямована не на її розвиток, а на занепад та знищення діючих підприємств. І однією з головних проблем на державних вугільних підприємствах є несвоєчасна  виплата заробітної плати. Це постійно призводить до стихійних акцій протесту шахтарів.

У вугільній галузі процвітає корупція і негативний вплив «смотрящих», зокрема в особі народних депутатів, з якими погоджується співпрацювати міністр Ігор Насалик, та які розпоряджаються фінансами та активами вугільних підприємств, та впливають на призначення керівників підприємств переважно із окупованої території, які в свою чергу погоджуються працювати за корупційними схемами. 

Також до цього часу не вирішується і питання повернення вугільних пластів ВП «Шахта «Котляревська» та ВП «Шахта «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», які були передані структурам сина попереднього президента України В.Януковича, а у лютому 2018 році, за особистою участю міністра Ігоря Насалика, ці вугільні пласти були переоформлені на іншу структуру, яка також належить сину Януковича. Хазяїном нової структури став генеральний директор «Донбасенерго» Едуард Бондаренко. Не повернення запасів вугільних ластів шахтам, загрожує закриттям трьом шахтам із чотирьох, а в перспективі призведе до припинення діяльності усього ДП «Селидіввугілля».

Рада голів Незалежної профспілки гірників України, на засіданні 28 лютого- 1 березня 2018 р., прийняла рішення звернутися до керівництва держави  з вимогами погасити заборгованість із виплати заробітної плати шахтарям та забезпечити її своєчасну виплату у подальшому, закріпити на законодавчому рівні перевагу використання вітчизняного вугілля перед імпортованим, що дасть змогу забезпечити енергетичну безпеку України та вкладати кошти у вітчизняну вугледобувну галузь й вирішенню існуючих у ній проблем та ін.

Бо через те, що корупціонери набивають свої кишені, втрачаються робочі місця, не виплачується заробітна плата (деяким категоріям працівників ще не виплачена заборгованість по зарплаті починаючи з 2015 року), страждають звичайні працівники й все це обертається негативними наслідками для держави, зокрема – скороченням робочих місць та неконтрольованою масовою міграцією працівників до країн Євросоюзу.

Служба безпеки України не звертає уваги на вищевказані проблеми з неефективним фінансуванням галузі та невиплатою заробітної плати, причиною яких є корупція, організована міністром та «смотрящими» у вугільній галузі, та замість того, щоб займатись своїми прямими обов’язками, звертається до директорів підприємств, пов’язаних корупційними схемами, з листами, що фактично розв’язують їм руки у боротьбі з незалежними профспілками.

Прошу здійснити всі можливі дії в межах наданих повноважень, щоб негайно припинити порушення прав шахтарів та переслідування активістів Незалежної профспілки гірників України та не допустити подібних незаконних дій співробітників СБУ у подальшому».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83