Загальні

Довіра до Вільної профспілки залізничників України зростає ВАЖЛИВО!

Виповнився місяць акції машиністів локомотивних депо та їхніх помічників, які вирішили діяти суворо за інструкціями, тобто не порушувати технічних вимог та не наражати на небезпеку громадян.

Попри ігнорування керівництвом ПАТ «Укрзалізниця» справедливих вимог робітників і намагання не допустити розповсюдження правдивої інформації про те, чому залізничники змушені були вдатися до таких заходів, завдяки допомозі Вільної профспілки залізничників України акція набула розголосу й стала справжнім місячником безпеки на залізничному транспорті. Бо адміністрація ПАТ врешті-решт змушена була і сісти за стіл переговорів із учасниками акції та Вільною профспілкою залізничників України, і відрядити відомчі комісії з охорони праці у філії, аби перевірити стан рухомого складу та взятися за його ремонт. Адже навіть свої «контролери» не змогли не помітити численних порушень та поламок рухомого складу.

Приміром, уже перший візит перевіряльників до депо Львів-Захід засвідчив, що машиністи, які відмовилися виводити на лінію локомотиви, мали рацію, бо фактично всі «сталеві коні» потребують ремонту. Подібною виявилася картина і у Кременчуці та інших депо, працівники яких брали участь в акції. Зараз у всіх цих депо працюють комісії, які перевіряють стан рухомого складу, наявність ремонтної бази та запчастин, дотримання норм техніки безпеки та інше. До складу комісій здебільшого запросили й профспілківців, зокрема, й представників ВПЗУ. Але трудові колективи депо сподіваються, що, крім відомчих комісій, станом справ у ПАТ «Укрзалізниця» зацікавляться й у Держпромнагляді й теж нададуть своїх інспекторів.    

Хочеться вірити, що питання дотримання правил експлуатації залізничного транспорту, створення безпечних умов роботи та гідної її оплати працівникам ПАТ «Укрзалізниця» триматимуть у полі зору й комітети Верховної Ради - з питань транспорту і соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, які під час акції провели спеціальні засідання й підтримали машиністів.

Зараз більшість депо повернулися до штатного режиму роботи. Складною й напруженою залишається ситуація у депо Кременчук. Бо тут керівництво відправило до Полтави локомотиви, які місцеві машиністи відмовлялися виводити на лінію через несправність та невідповідність вимогам інструкцій, і тепер не може забезпечити людей роботою.

Голова ВПЗУ Володимир Козельський наголосив, що оскільки розпочати акцію залізничників і зокрема машиністів та їхніх помічників змусили нестерпні умови роботи - особливо влітку, коли температура у кабінах піднімається до понад 40 градусів, тож Вільна профспілка залізничників України та її первинні осередки активно підтримували учасників акції діяти суворо за інструкціями на противагу лідерам Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, які ставали на бік адміністрації. Тому не дивно, що залізничники почали масово залишати її лави й переходити до ВПЗУ.

Володимир Козельський розповів, що уже пройшли всі належні процедури реєстрації новостворені первинні осередки ВПЗУ в депо Львів-Захід, Помічна та Запорізькому мотор-вагонному. Установчі збори відбулися ще у майже десяти осередках і зараз новообрані голови за допомогою керівництва і юристів ВПЗУ оформляють усю потрібну документацію та здійснюють процедури легалізації і реєстрації.

Нагадаємо, акція залізничників розпочалася у ніч на понеділок, 14 травня, у столичному депо Дарниця. З 5-ї години ранку того ж дня до неї приєдналися залізничники Кременчука. Їх також підтримали працівники депо Кривого Рогу, Запоріжжя, Полтави, Тернополя та Миронівки (Київська обл.). У наступні дні за інструкціями почали діяти також машиністи локомотивних депо Синельникове, П’ятихатки, Коростень, Пологи та Львів-Захід. Згодом до акції долучилися й робітники залізничного цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які теж відмовилися працювати на несправних локомотивах і це фактично паралізувало роботу всього підприємства, тому адміністрація змушена була піти на поступки й розпочати переговорний процес.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83