Загальні

Шахтарі під Верховною Радою вимагають не знищувати державну вугільну галузь ВАЖЛИВО!

Сьогодні з самого ранку під стінами Верховної Ради гірники державних шахт з усіх вугледобувних регіонів України проводять акцію протесту. Активну участь у ній беруть лідери і активісти первинних осередків Незалежної профспілки гірників України.

Вони тримають у руках прапори НПГУ та КВПУ, а також транспаранти із надписами: «Припиніть знищувати вугільну галузь!», «Досить говорити, пора діяти!», «Вимагаємо виділення коштів на розвиток вугільних шахт!», «Купуйте вугілля в Україні, а не за кордоном!». Шахтарі також закликають народних депутатів негайно ухвалити Закон №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», яким передбачається збільшення фінансування галузі на 2,8 млрд грн.

Гірники вимагають погашення заборгованої зарплати, яка на цей час становить понад 750 млн грн. На акцію приїхали представники трудових колективів, де зараз спостерігається вкрай важке становище із виплатою поточної заробітної плати та погашенням  заборгованості із неї – ДП «Селидіввугілля» (заборгованість 186,7 млн грн), «Первомайськвугілля» (111,7 млн грн), «Лисичанськвугілля» ( близько 100 млн грн), «Мирноградвугілля» (понад 60 млн грн). Складна ситуація і на ДП «Торецьквугілля», «Львіввугілля» та «Волиньвугілля».

Як відзначив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, шахтарів особливо обурює те, що уряд замість того, аби вкладати кошти у підтримку й розвиток вітчизняних державних шахт і тим самим зберігати робочі місця для українських гірників, закуповує вугілля за кордоном. «У січні-травні цього року імпорт кам'яного вугілля та антрациту зріс на 42,9%, або на 2,8 млн тонн, у порівнянні з аналогічним періодом 2017-го – до 9,2 млн тонн, - підкреслив Михайло Волинець. – Україна витратила із держбюджету на його закупівлю 1,25 млрд доларів. За сьогоднішнім курсом НБУ це – 32,9 млрд грн! І найганебніше, що майже 70% вугілля постачається із країни-агресора – Росії».

Якщо Верховна Рада не дослухається до мітингувальників, люди озлобляться і може дійти до штурму парламенту. Про це Михайло Волинець повідомив на брифінгу в парламенті.

"Сьогодні люди прийшли на мирну акцію. Але якщо так буде продовжуватись, якщо влада не буде дослухатися і буде зневажати громадян, об'єднаються всі і візьмуть штурмом цю будівлю. Депутати мають це розуміти", - заявив профспілковий лідер і озвучив вимоги мітингувальників.

"Шахтарі, чорнобильці, афганці, атовці прийшли до стін парламенту з мирною акцією протесту. Військові вимагали нарахувати їм справедливу пенсію. Гірники наполягали проголосувати за законопроект про зміни до бюджету, які передбачають виділення всього-на-всього 2 мільярдів 800 мільйонів гривень для оснащення шахт, для погашення заборгованостей із зарплати, яка перед шахтарями є ще з 2015 року", - наголосив Михайло Волинець.

Брифінг можна переглянути за посиланням:

 https://www.youtube.com/watch?v=f2UXMVXHJwY

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83