Загальні

Профспілківці НПГУ зустрілися з міністром Ігорем Насаликом ВАЖЛИВО!

Сьогодні зранку в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості відбулася зустріч керівництва та активістів Незалежної профспілки гірників України з очільником відомства Ігорем Насаликом. Розмова розпочалася близько сьомої і тривала майже півтори години. Профспілківці мали змогу розповісти урядовцю про всі найпекучіші проблеми, які сьогодні постали перед трудовими колективами державних вугільних підприємств. 

Найгостріше ставили питання голови первинних профспілкових організацій НПГУ шахт «1/3 Новогродівська», «Котляревська», «Курахівська» та «Україна» ДП «Селидіввугілля» відповідно Сергій Павлов, Таїсія Кравцова, Олексій Сорока та Іван Чуков. Через суттєву заборгованість із заробітної плати перед шахтарями саме ситуація на копальнях «Селидіввугілля» є найкритичнішою. Голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець акцентував увагу на двох аспектах, вкрай важливих для виходу із глухого кута. «Передусім потрібно вирішити кадрове питання, - наголосив профспілковий лідер. – А також повернути «хлібні» пласти ДП «Селидіввугілля», які свого часу віддали в оренду структурам Олександра Януковича, а потім перепродали наближеним до нього особам. Якщо цього не зробити, то жодних перспектив ні «1/3 Новогродівська», ні «Котляревська», не матимуть». Сергій Павлов докладно розповів, як насправді відбуваються тендери  на закупівлю обладнання. «По суті, це – справжнісінька профанація, оскільки участь у проведенні тендеру зазвичай бере одна фірма під умовною назвою «Рога і копита», - зауважив він.

Міністр усі зауваження та критичні коментарі вислуховував терпляче, зрідка намагаючись втрутитися у хід досить-таки жвавої розмови. Обіцяти щось він не хотів, проте під кінець зустрічі усе ж проронив: «Усе, про що зараз йшлося, почують і на сьогоднішньому засіданні уряду. Окрім того, постараюсь знайти хоч якісь кошти для погашення хоча б частково погашення заборгованості із заробітної плати».

Тим часом під будівлею міністерства, розташованій на вулиці Прорізній, 1 відбувається пікетування активістів НПГУ, які заявляють, що без конкретних результатів додому вони не поїдуть.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83