Загальні

Замість обіцяних 15 мільйонів «знайшлося» лише 5 мільйонів гривень ВАЖЛИВО!

Акцію шахтарів, що тривала у столиці упродовж двох днів, тимчасово припинено, повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. За його словами, шахтарям ДП «Селидіввугілля» держава виплатить уже найближчим часом 5 мільйонів гривень.

Профспілковий лідер вважає, що це далеко не остання подібна акція гірників, тому що він не бачить кокретних перспектив щодо кардинального вирішення злободенних питань.

«Бюджетний комітет Верховної Ради на своєму вчорашньому засіданні не виносив на розгляд проект закону на підтримку вугільної промисловості. Наступний тиждень не сесійний і тільки через два тижні, можливо, його розглядатимуть. Варто зауважити, що Мінфін дав негативний відгук щодо згадаого законопроекту. Хочу звернути увагу й на те, що замість 15 мільйонів гривень, які міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час учорашньої зустрічі з профспілківцями пообіцяв дати, державному підприємству «Селидіввугілля» відправили тільки 5 мільйонів», - розповів Михайло Волинець.

Він вкотре наголосив, що заборгованість із зарплати перед гірниками державних вугледобувних підприємств становить 761,1 мільйона гривень. Гірники просять виділити фінансову підтримку в розмірі 2,8 мільярда гривень. З цією вимогою вони провели акції протесту: 19 червня - під парламентом, а 20 червня – під Кабінетом міністрів, де відбувалося засідання уряду. Упродовж кількох годиншахтарі з різних регіонів країни  стукали касками об бруківку і скандували: «Зарплату!». Проігнорувати такий перформанс урядовці, вочевидь, не могли, а тому прем'єр Володимир Гройсман доручив профільним відомствам напрацювати рішення щодо погашення заборгованості із виплати зарплати шахтарям, а також повідомив, що ініціюватиме перевірку усієї державної вугільної галузі.

«Розумію, що самі шахтарі ні в чому не винні, і вони мають отримувати заробітну плату. Тому є доручення Мінфіну спільно з Міністерством енергетики внести пропозиції уряду, яким чином у рамках бюджету це можна збалансувати та виплатити хлопцям заробітну плату», - сказав глава Кабміну.

Він також зазначив, що ініціюватиие перевірки усієї державної вугільної промисловості. «У мене є небезпідставні дані про те, що не все доходить до шахтарів. Ми запропонуємо варіанти, як глибинно вивчити цю проблему, залучивши громадськість та експертів», - зауважив Володимир Гройсман.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83