Загальні

Рада голів НПГУ: емоційно і наполегливо ВАЖЛИВО!

Упродовж двох днів у Києві відбувалося засідання Ради голів Незалежної профспілки гірників України. Було розглянуто цілу низку важливих питань. 

Передусім йшлося про критичний стан, що склався у вугільній галузі та шляхи його подолання. Чимало уваги профспілківці приділили ситуації на шахтах ДП «Селидіввугілля». Голова НПГУ Михайло Волинець звернув увагу на те, що в силу певних обставин саме трудові колективи цього підприємства зараз опинилися на передових рубежах боротьби за відстоювання своїх законних інтересів, зокрема права на отримання заробітної плати. «Хочу нагадати, що кілька років тому основний тягар боротьби винесли на своїх плечах шахтарі «Первомайськвугілля», «Красноармійськвугілля», згодом – «Волиньвугілля» та «Львівугілля». Тепер настала черга гірників із Селидового та Новогродівки», - наголосив Михайло Волинець. «А першими були павлоградці, які у 1998 році пішою ходою рушили на Київ», - тут же поправив заступник очільника НПГУ Олександр Абрамов. Предметніше про вкрай сутужне становище на копальнях підприємства розповіли голови первинок НПГУ шахт «1/3 Новогродівська» і «Курахівська» відповідно Сергій Павлов та Олексій Сорока.

Заступник голови НПГУ Аліна Базарнова ознайомила присутніх зі станом справ у торфовидобувній галузі. Зокрема вона загострила увагу присутніх на тому, що незважаючи на те, що торфовидобувних підприємств нема в переліку об’єктів, що підлягають приватизації, чомусь на засіданні Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації розглядатиметься саме питання про стан підготовки до приватизації державних торфовидобувних підприємств «Волиньторф» і «Рівнеторф». З огляду на зазначене, Рада голів НПГУ підтримала запропоноване звернення до Голови Верховної Ради Андрія Парубія та згаданої Спеціальної комісії ВР, у якому закликала відтермінувати розгляд питання приватизації підприємств «Волиньторф» і «Рівнеторф», а від парламентарів зажадали негайного вирішення законодавчих проблем торфовидобувної галузі.

Значився у порядку денному і такий пункт: «Про наказ Міненерговугілля щодо утворення державного підприємства «Національна вугільна компанія». Власне, про згаданий циркуляр докладно розповіла заступник голови НПГУ Наталія Левицька.

Учасники засідання також заслухали інформацію про стан виконання рішень Ради голів НПГУ, поточну ситуацію в членських організаціях, подальші дії щодо захисту прав людей найманої праці. Зокрема чимало уваги було приділено належній підготовці до ймовірних акцій протесту, у разі якщо посадовці не виконають даних профспілківцям обіцянок, зокрема щодо погашення заборгованості із заробітної плати.

І наостанок. Було встановлено квоту представництва НПГУ на IX з’їзді Конфедерації вільних профспілок України, що має відбутися восени цього року.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83