Загальні

Профспілки – надійний союзник в судових баталіях ВАЖЛИВО!

У травні 2017 року дирекція Державного підприємства «Дослідне господарство «Саливонківське» Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України» незаконно звільнила Катерину Ярко – голову Вільної профспілки ДП ДГ «Саливонківське», членської організації Конфедерації вільних профспілок України.

Звертаючись до суду за справедливістю, Катерина Харитонівна також попросила правничої підтримки у юридичного департаменту КВПУ. Тим часом

Васильківський міськрайонний суд Київської області, розглядаючи справу про незаконне звільнення, виніс необґрунтоване рішення і відмовив у задоволенні позову, не знайшовши порушень законодавства у тому, що із Вільною профспілкою не погоджувалося звільнення Катерини Ярко, яка обіймає виборну посаду у профспілці з 1997 року.

Юрист КВПУ Гліб Колесов розцінив такий вердикт як упередженість та навмисне нехтування нормами міжнародного та українського законодавства про профспілки. Тому на рішення суду першої інстанції  було складено апеляційну скаргу, у якій зазначено всі обставини, що їх згаданий суд не врахував при розгляді даної справи. Зокрема йшлося про конвенції Міжнародної організації праці та норми українського законодавства, що гарантують працівникам вільне здійснення права на організацію та обов’язкові умови, яких роботодавці мають дотримуватися при звільненні членів виборних органів профспілок.

Крім того, вказано на цілу низку важливих доказів, які суд першої інстанції необґрунтовано оминув при винесенні рішення, таким чином неповно з’ясувавши обставини, що мають значення для справи, чим порушив норми матеріального та процесуального права при його ухваленні.

Зрештою 14 червня 2018 р. Апеляційний суд Київської області ухвалив постанову, якою апеляційні скарги Катерини Ярко та Вільної профспілки задоволено, а згадуване рішення Васильківського міськрайонного суду Київської області від 4 квітня 2018 року скасовано. Таким чином, ухвалено судове рішення про задоволення вимог позивачки, а саме – звільнення визнано незаконним та протиправним, Катерину Ярко поновлено на роботі бухгалтера ІІ категорії Державного підприємства «Дослідне господарство «Саливонківське» Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України», а з роботодавця стягнено середню заробітну плату за час вимушеного прогулу, який тривав більше року.

Чергова перемога юристів незалежних профспілок вкотре засвідчує, наскільки важливо рішуче діяти на будь-якій стадії розгляду судових справ - незалежно від інстанції та обставин, які виникають на шляху до здобуття справедливості.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83