Загальні

Профспілкові лідери зустрілися з міністром ВАЖЛИВО!

Сьогодні вранці відбулася зустріч очільників Незалежної профспілки гірників України та Профспілки працівників вугільної промисловості України відповідно Михайла Волинця і Віктора Турманова з міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом.

Під час розмови йшлося про досить тривожну ситуацію, що склалася у вугільній галузі, зокрема на шахтах державних підприємств «Селидіввугілля», «Львівугілля», «Лисичанськвугілля» та інших. Урядовець запевнив профспілкових лідерів, що для виходу із критичного становища ведеться робота одразу по кількох напрямах, зокрема докладаються зусилля щодо прийняття відповідної постанови Кабінетом міністрів, а також ухвалення Верховною Радою законопроекту №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі. Цим документом на підтримку вуглепрому передбачено виділення 2,8 мільярда гривень, що дасть змогу принаймні зберегти галузь від занепаду та дозволить виплачувати зарплатню шахтарям.

Однак голова НПГУ Михайло Волинець не надто оптимістично сприйняв сказане Ігорем Насаликом. «Два тижні тому міністр уже обіцяв зі стовідсотковою вірогідністю, що законопроект №8362 буде ухвалено Верховною Радою, однак його навіть не розглядали, - прокоментував Михайло Волинець. – Побачимо, як буде цього разу».

Тим часом гірники шахти імені Г.Г. Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля» уже другий день відмовляються спускатися у вибій. А їхні колеги із копальні №10 «Нововолинська» під землею вимагають погашення заборгованості із зарплат. Найгірша ж ситуація на шахтах ДП «Селидіввугілля». Тому дві профспілки національного рівня ведуть активну підготовку до участі протестних заходів біля приміщень Верховної Ради та Кабінету міністрів, що мають відбутися вже цього тижня.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83