Загальні

Профспілківці пікетували держустанови та мітингували ВАЖЛИВО!

Сьогодні в Києві відбулася протестна акція за участі активістів Вільної профспілки залізничників України, Всеукраїнської профспілки «Рідна земля», інших структурних підрозділів Конфедерації вільних профспілок України, представників деяких громадських організацій.

Колона, що сформувалася на майдані Незалежності, рушила алеєю Героїв Небесної сотні, далі – вулицею Інститутською. На перехресті з вулицею Банківською протестувальники зупинили ходу, перекрили рух для автотранспорту і провели мітинг. Попервах планувалося, що учасники акції мітингуватимуть під будівлею Кабінету міністрів. Однак з’ясувалося, що біля центрального входу до урядової споруди нібито ведуться ремонтні роботи, а тому фактично майже увесь квартал перегороджено нашвидкуруч змайстрованим парканом. Та все ж протестувальники, за словами голови Вільної профспілки залізничників України Володимира Козельського, свої вимоги, які адресуються Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, передати зуміли. З-поміж іншого очільника уряду закликають: «Негайно відсторонити голову Державної служби з питань праці Романа Чернегу та його довірених осіб від виконання службових обов’язків на період проведення розслідування корупційної діяльності незалежною комісією з представниками профспілкових організацій та громадськості в системі Держпраці».

 Потім акція перемістилася під стіни Міністерства соціальної політики. Тут з-поміж іншого вимагалося «відновити ефективний і дієвий державний нагляд у сфері промислової безпеки та з питань охорони праці через стрімке зростання смертельного травматизму на виробництві». Делегацію протестувальників вислухав заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Завершальним акордом акції стало пікетування центрального офісу ПАТ «Українська залізниця», де основні вимоги адресувалися в.о. голови правління Євгену Кравцову. А саме: «Терміново провести підвищення заробітної плати працівникам ПАТ «Українська залізниця» до європейського рівня у зв’язку з масовим виїздом закордон найбільш працездатних і кваліфікованих фахівців залізничників, що зумовлено життєвими негараздами. Крім того, упорядкувати різницю оплати праці між робітничими професіями та між інженерно-технічним персоналом ПАТ «Укрзалізниця», щоб усунути соціальну напругу в трудовому колективі підприємства». Також пропонується до роботи у конкурсних комісіях, які обиратимуть претендентів на відповідні керівні посади у ПАТ «Українська залізниця», долучити представників профспілок. Ще один із важливих пунктів: «Повернути справні локомотиви в депо їх прописки та забезпечити роботою локомотивні бригади відповідних підрозділів, де у травні - червні ц.р. залізничники працювали виключно за інструкціями та нормативно-правовими документами».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83