Загальні

Гірники знову пікетують Верховну Раду ВАЖЛИВО!

Минуло якихось два тижні, і ось гірники майже з усіх вуглевидобувних регіонів країни знову завітали до Києва – під стіни Верховної Ради, щоб вкотре нагадати про свої вимоги: вчасно і в повному обсязі отримувати заробітну плату та працювати в належних умовах.


 

«Шахтарі передусім вимагають від народних обранців, щоб вони проголосували за законопроект №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі», яким передбачено виділення на підтримку вугільної галузі 2,8 мільярда гривень.

Зарплатні борги перед шахтарями вже перевищують мільярд гривень», - повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Він також зазначив, що напередодні бюджетний комітет ВР не підтримав вкрай необхідний для шахтарів законопроект, при цьому висловив сподівання, що зрештою депутати вже в сесійній залі виявлять відповідальність і проголосують за виділення коштів на державну підтримку вугільної галузі.

Гірники також вимагають повернути у державну власність пласти ВП «Шахта Котляревська» та ВП «Шахта 1/3 Новогродівська» ДП «Селидівугілля». Окрім того, шахтарі хочуть, щоб влада затвердила дієву програму розвитку вуглепрому на 10 років.

Михайло Волинець додав, що галузь перебуває в плачевному стані. Окрім боргів із зарплатні, у вітчизняних шахтах зменшився видобуток вугілля. При цьому суттєво зріс імпорт вугілля.

У НПГУ вважають, що в Україні відсутня зрозуміла та дієва програма розвитку вугільної промисловості, а підприємствами керують некомпетентні керівники.

Тим часом кілька сотень протестувальників із самісінького ранку дружним стукотінням касок створювали біля стін парламентської будівлі потужний звуковий фон. Учасники акції тримають прапори із символікою НПГУ і КВПУ та плакати з гаслами: «Ми не вимагаємо чужого, ми прийшли за своєю зарплатою», «Досить говорити – пора діяти», «Віддайте нашу зарплату», «Ні - закриттю шахт». Підтримати профспілкових побратимів прийшли і представники Вільної профспілки залізничників України на чолі з її головою Володимиром Козельським.

Народні ж обранці здебільшого оминали протестувальників десятою дорогою. Зрештою підійти до них наважилися лише парламентарі Валерія Заружко із Радикальної партії та Сергій Дунаєв із «Опозиційного блоку». Щоправда, їхні виступи шахтарський люд сприйняв не вельми привітно. Валерія Заружко все ж встигла повідомити, що в порядку денному не передбачено розгляду законопроекту №8362.

«Шахтарі не полишатимуть акцію та стоятимуть доки не приймуть законопроект №8326, оскільки без прийняття даного проекту вугільна галузь не виживе», - написав на своїй сторінці у Фейсбуці Михайло Волинець.

DSC 0726

DSC Miners 507181

 

Miners 070518n

DSC miners1

DSC 0677

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83