Консультація

На які органи контролю не поширюється дія закону ВАЖЛИВО!

Опубліковано Постанову Кабінету міністрів від 18 грудня 2017 р. № 1104, якою затверджено перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Детальніше ...

Роз’яснення щодо обчислення стажу роботи для визначення розміру винагороди працівникам за вислугу років на підприємствах вуглепрому ВАЖЛИВО!

З метою надання соціально-правового захисту працівникам, які до працевлаштування на підприємства, установи, організації та господарські товариства вугільної галузі (далі - Підприємства), що розташовані на підконтрольній Україні території, перебували у трудових відносинах з Підприємствами (структурними, відокремленими підрозділами), що знаходяться (знаходились) на території проведення антитерористичної операції, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України», Профспілка працівників вугільної промисловості України та Незалежна профспілка гірників України надають роз’яснення щодо обчислення стажу роботи для визначення розміру винагороди працівникам за вислугу років на підприємствах вугільної промисловості.

Детальніше ...

ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ СКЛАДАЄМО РАЗОМ ВАЖЛИВО!

Коли у вас уперше з'являється необхідність заповнити Податкову деклара­цію про майновий стан і доходи (далі — Декларація), ви, звісно, маєте безліч запитань. А з огляду на те що форму Декларації останнім часом перезатверджують щороку, запитання оновлюються. Сьогодні ми відповімо на чимало з них. Упевнені: ця та інші консультації допоможуть упевнено скласти Декларацію.

Детальніше ...

КУДИ, КИМ ТА ЗА ЯКОЮ ФОРМОЮ ЗВІТУЮТЬ ФІЗОСОБИ ЗА 2017 РІК ВАЖЛИВО!

Після того як з'ясували, у яких випадках слід подавати Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація) за 2017 рік, на часі інший блок запитань, а саме: куди подають Декларацію, у який строк це треба зробити, а також за якою формою. Відповіді на них шукайте в нашій консультації.

Детальніше ...

ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ: КОЛИ ЦЕ ПРАВО ПЛАТНИКА, А КОЛИ — ОБОВ'ЯЗОК ВАЖЛИВО!

Може здаватися, що декларувати доходи мусять лише підприємці та ті, хто за­робив великі гроші, продаючи нерухоме майно чи корпоративні права. Але це не так. Обов'язок подавати декларацію про майновий стан і доходи виникає в багатьох випадках і може стосуватися навіть того, хто жодних доходів, окрім зарплати, не отримує. Тож розберемося, хто з нас має відзвітувати про доходи, одержані у 2017 році. А ще розповімо, для кого подання декларації хоч і не обов'язкове, однак вигідне.

Детальніше ...

Корисні зміни у шкідливих списках ВАЖЛИВО!

Чергові зміни до Списків № 1 та №2 ще раз підтверджують неправомірність та несправедливість виключення зі списків постановою Кабміну №461 від 24.06.2016 р. багатьох професій, які мають шкідливі і негативні наслідки для здоров’я працівників.

Детальніше ...

Роз'яснення щодо звітності профспілок ВАЖЛИВО!

Юридична служба Конфедерації вільних профспілок України нагадує, що згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII (набрав чинності 01.01.2017 р.) внесено зміни до пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України, відповідно до яких професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу.

Державна фінансова служба України у своєму листі-роз’ясненні від 19.07.2017 р. №19001/7/99-99-15-02-01-17 «Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації» в другому абзаці розділу «Щодо звітного (податкового) періоду» вказує, що «скорочення кількості звітних (податкових) періодів пов’язано з тим, що для неприбуткових підприємств, установ та організацій, які відповідають вимогам  пункту 133.4 статті 133 Кодексу та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, встановлено річний податковий (звітний) період, крім випадків, передбачених підпунктом 133.4.3 пункту 133.4 статті 133 Кодексу.  При  цьому професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, Звіт за рік не подають».

Таким чином, профспілки, їх організації і об’єднання профспілок, які не допускали упродовж 2017 року порушень пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України річний звіт за 2017 рік в територіальні органи Державної фіскальної служби не подають. 

Детальніше ...

Підвищена температура повітря: як працювати в спеку ВАЖЛИВО!

Державна служба України з питань праці нагадує про основні профілактичні заходи під час роботи в умовах підвищеної температури повітря.


 

Детальніше ...

Про відпустки та їх правозастосування ВАЖЛИВО!

Конфедерація вільних профспілок України розглянула звернення голови первинки Вільної профспілки медичних працівників України  комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» Василя Штибеля. щодо тлумачення норм чинного законодавства про відпустки та їх правозастосування. 

Детальніше ...

Нещасний випадок на виробництві: соціальні гарантії ВАЖЛИВО!

Під час брифінгу на шахті «Степова» Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що уряд надасть сім’ям загиблих допомогу в розмірі 500 тис. грн. У свою чергу міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що сім’ям загиблих і постраждалих шахтарів держава виплатить компенсації у розмірі 160 тис. грн на кожну сім’ю і 32 тис. грн на кожного утриманця в цих сім’ях. Сподіваємося, що представники влади дотримаються своїх слів та виконають свій обов’язок зі сплати  визначених законодавством коштів сім’ям постраждалих та загиблих гірників. А тим часом пропонуємо ознайомитися з матеріалом, підготовленим юристом Незалежної профспілки гірників України Глібом КОЛЕСОВИМ. 

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83