Консультація

Скільки повинні працювати медичні працівники? ВАЖЛИВО!

Питання «переробіток» дуже гостро стоїть перед працівниками медичної сфери. Зрозуміло, що лікарів не вистачає і доводиться працювати по дві зміни не тому, що грошей хочеться, а тому, що нікому працювати. Але, незважаючи на складне становище, у лікарняному закладі, існують законодавчі норми, які керівник закладу не має права порушувати.

Детальніше ...

Акція «Працювати за інструкціями»: коментар фахівця ВАЖЛИВО!

Як відомо, 14 травня залізничники, члени ВПЗУ, депо Кременчук і Дарниця (Київ) розпочали акцію «Працювати за інструкціями». Згодом до них приєдналися машиністи та їхні помічники й з інших регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця», а також цеху залізничного транспорту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У низці залізничних депо України ця акція триває й досі. Бо керівництво замість проведення конструктивних переговорів вдається до залякувань і шантажу, а у деяких виробничих підрозділах навіть погрожує робітникам кримінальною відповідальністю за припинення роботи. Щоб розібратися у ситуації, ми звернулися за консультацією до кандидата юридичних наук із трудового права Дениса НОВІКОВА із Харкова. Друкуємо його роз’яснення.


 

Детальніше ...

Зауваження та пропозиції до законопроекту «Про колективні угоди і договори» ВАЖЛИВО!

КВПУ бере активну участь у розгляді питань, пов’язаних зі змінами трудового законодавства на етапі підготовки, подає свої пропозиції та зауваження до законопроектів, фахівці центрального апарату КВПУ працюють у робочих групах СПО репрезентативних об’єднань профспілок на національному рівні.

Детальніше ...

На які органи контролю не поширюється дія закону ВАЖЛИВО!

Опубліковано Постанову Кабінету міністрів від 18 грудня 2017 р. № 1104, якою затверджено перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Детальніше ...

Роз’яснення щодо обчислення стажу роботи для визначення розміру винагороди працівникам за вислугу років на підприємствах вуглепрому ВАЖЛИВО!

З метою надання соціально-правового захисту працівникам, які до працевлаштування на підприємства, установи, організації та господарські товариства вугільної галузі (далі - Підприємства), що розташовані на підконтрольній Україні території, перебували у трудових відносинах з Підприємствами (структурними, відокремленими підрозділами), що знаходяться (знаходились) на території проведення антитерористичної операції, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України», Профспілка працівників вугільної промисловості України та Незалежна профспілка гірників України надають роз’яснення щодо обчислення стажу роботи для визначення розміру винагороди працівникам за вислугу років на підприємствах вугільної промисловості.

Детальніше ...

ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ СКЛАДАЄМО РАЗОМ ВАЖЛИВО!

Коли у вас уперше з'являється необхідність заповнити Податкову деклара­цію про майновий стан і доходи (далі — Декларація), ви, звісно, маєте безліч запитань. А з огляду на те що форму Декларації останнім часом перезатверджують щороку, запитання оновлюються. Сьогодні ми відповімо на чимало з них. Упевнені: ця та інші консультації допоможуть упевнено скласти Декларацію.

Детальніше ...

КУДИ, КИМ ТА ЗА ЯКОЮ ФОРМОЮ ЗВІТУЮТЬ ФІЗОСОБИ ЗА 2017 РІК ВАЖЛИВО!

Після того як з'ясували, у яких випадках слід подавати Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація) за 2017 рік, на часі інший блок запитань, а саме: куди подають Декларацію, у який строк це треба зробити, а також за якою формою. Відповіді на них шукайте в нашій консультації.

Детальніше ...

ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ: КОЛИ ЦЕ ПРАВО ПЛАТНИКА, А КОЛИ — ОБОВ'ЯЗОК ВАЖЛИВО!

Може здаватися, що декларувати доходи мусять лише підприємці та ті, хто за­робив великі гроші, продаючи нерухоме майно чи корпоративні права. Але це не так. Обов'язок подавати декларацію про майновий стан і доходи виникає в багатьох випадках і може стосуватися навіть того, хто жодних доходів, окрім зарплати, не отримує. Тож розберемося, хто з нас має відзвітувати про доходи, одержані у 2017 році. А ще розповімо, для кого подання декларації хоч і не обов'язкове, однак вигідне.

Детальніше ...

Корисні зміни у шкідливих списках ВАЖЛИВО!

Чергові зміни до Списків № 1 та №2 ще раз підтверджують неправомірність та несправедливість виключення зі списків постановою Кабміну №461 від 24.06.2016 р. багатьох професій, які мають шкідливі і негативні наслідки для здоров’я працівників.

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83