Консультація

Підвищена температура повітря: як працювати в спеку ВАЖЛИВО!

Державна служба України з питань праці нагадує про основні профілактичні заходи під час роботи в умовах підвищеної температури повітря.


 

Детальніше ...

Про відпустки та їх правозастосування ВАЖЛИВО!

Конфедерація вільних профспілок України розглянула звернення голови первинки Вільної профспілки медичних працівників України  комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» Василя Штибеля. щодо тлумачення норм чинного законодавства про відпустки та їх правозастосування. 

Детальніше ...

Нещасний випадок на виробництві: соціальні гарантії ВАЖЛИВО!

Під час брифінгу на шахті «Степова» Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що уряд надасть сім’ям загиблих допомогу в розмірі 500 тис. грн. У свою чергу міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що сім’ям загиблих і постраждалих шахтарів держава виплатить компенсації у розмірі 160 тис. грн на кожну сім’ю і 32 тис. грн на кожного утриманця в цих сім’ях. Сподіваємося, що представники влади дотримаються своїх слів та виконають свій обов’язок зі сплати  визначених законодавством коштів сім’ям постраждалих та загиблих гірників. А тим часом пропонуємо ознайомитися з матеріалом, підготовленим юристом Незалежної профспілки гірників України Глібом КОЛЕСОВИМ. 

Детальніше ...

Інформація щодо податкової звітності профспілок ВАЖЛИВО!

8 лютого 2017 р. Державна фіскальна служба України опублікувала на своєму сайті інформаційний лист №2991/7/99-99-15-02-01-17 в якому повідомила про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2017 р., які відбулися у зв’язку з внесенням численних змін у Податковий кодекс України наприкінці 2016 р.


 

Детальніше ...

До уваги пенсіонерів – колишніх працівників міліції, які отримують пенсію за вислугу років ВАЖЛИВО!

До уваги пенсіонерів – колишніх працівників міліції, які отримують пенсію за вислугу років згідно з положеннями Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. №2262-XII.


 

 

Детальніше ...

Як подати заяву до Європейського суду ВАЖЛИВО!

Кожна держава повинна забезпечувати гарантії та захищати права своїх громадян. Але що робити, адже наші вітчизняні суди часто виносять несправедливі рішення, і як наслідок – на національному рівні захистити свої права та свободи не вдається. Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованою Україною, у такому випадку передбачається звернення громадян до Європейського суду з прав людини. Тож, які підстави потрібні для цього, протягом якого періоду до нього можна звернутись та як правильно подати заяву.


 

Детальніше ...

На яку обідню перерву має право працівник? (ІНФОГРАФІКА) ВАЖЛИВО!

Перерва для харчування та відновлення сил під час робочого дня — один із різновидів внутрішньозмінного часу відпочинку, який гарантується трудовим законодавством. Тому ніхто з працедавців не має права забирати у підлеглих цей час. 

 

Детальніше ...

Які є додаткові гарантії для людини, яка після закінчення внз не працювала за здобутою кваліфікацією? ВАЖЛИВО!

Чи підпадаю під категорію громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, якщо після закінчення університету за здобутою кваліфікацією не працювала, але укладала трудовий договір за іншим напрямом діяльності? І в який державний орган найкраще подати запит щодо роз’яснення ч. 4 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення»?

Юлія ЛИТВИН,

Житомирська обл.


 

Детальніше ...

Працевлаштування жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною ВАЖЛИВО!

Мене зарахували до аспірантури, але я завагітніла і нині перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Зараз розглядаю можливість  попрацювати вчителем у школу, але з неповним тижневим навантаженням. У такому випадку, як мені будуть платити, і чи оплачуватиметься відпустка та лікарняні?  

Мирослава ГУЦУЛЯК,

Івано-Франківська обл.


 

Детальніше ...

Права та пільги працівникам, які стали донорами (ІНФОГРАФІКА) ВАЖЛИВО!

Згідно зі статею 124  КЗпПУ, за працівниками-донорами зберігається середній заробіток за дні обстеження в закладах охорони здоров'я і здавання крові для переливання. Крім того, їм безпосередньо після кожного здавання крові для переливання надається день відпочинку зі збереженням середнього заробітку.


 

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83