Консультація

Роз’яснення щодо обчислення стажу роботи для визначення розміру винагороди працівникам за вислугу років на підприємствах вуглепрому ВАЖЛИВО!

З метою надання соціально-правового захисту працівникам, які до працевлаштування на підприємства, установи, організації та господарські товариства вугільної галузі (далі - Підприємства), що розташовані на підконтрольній Україні території, перебували у трудових відносинах з Підприємствами (структурними, відокремленими підрозділами), що знаходяться (знаходились) на території проведення антитерористичної операції, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України», Профспілка працівників вугільної промисловості України та Незалежна профспілка гірників України надають роз’яснення щодо обчислення стажу роботи для визначення розміру винагороди працівникам за вислугу років на підприємствах вугільної промисловості.

Якщо Підприємства або їх правонаступники знаходяться (знаходились) на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який ведеться з 01.07.2000 р..

Право на виплату винагороди за вислугу років зберігається у разі настання перерви трудового стажу з поважних причин. Поважними причинами слід вважати, зокрема, періоди зайнятості на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, що за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не підтверджуються сплатою єдиного внеску.

Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України», Профспілкою працівників вугільної промисловості України та Незалежною профспілкою гірників України досягнуто згоди, що у стаж роботи, який дає право на виплату винагороди за вислугу років, не включається, але і не перериває такий стаж, період роботи на підприємствах вугільної галузі, які перебувають (перебували) на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції.

Крім того, відповідно до пункту 21 Положення про порядок виплати працівникам винагороди за вислугу років на підприємствах вугільної промисловості, що є додатком 27 до Умов оплати праці Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості безперервний стаж роботи для виплати винагороди за вислугу років у вугільній промисловості визначається комісіями з встановлення трудового стажу. Питання щодо визначення безперервного стажу роботи, які не врегульовані цим Положенням, вирішуються вказаними комісіями.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83