Новини

За крок до екологічної катастрофи ВАЖЛИВО!

Сьогодні вночі вийшов з ладу насос на 755-му горизонті шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля». Оскільки резервний насос не працював, почалося затоплення горизонту. Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» пише голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Уряд мав виділити цього року Міністерству енергетики та вугільної промисловості понад 130 млн грн для проведення невідкладних заходів по недопущенню надзвичайної ситуації техногенного характеру у зв’язку із затопленням шахт Первомайсько-Стаханівського вугледобувного регіону Луганської області, - зазначає профспілковий лідер. - На жаль, поки що цих коштів немає, зате є велика загроза затоплення шахти «Карбоніт», а за нею “Гірської”, де видобуток вугілля здійснюється на глибині понад 1000 метрів, тобто нижче горизонту 755 м». 

Михайло Волинець радить не забувати негативних уроків середини 90-х років минулого століття. «Тоді через халатність високопосадовців було затоплено спочатку одну шахту, а потім і всі інші, й вугледобувне об’єднання ліквідували, а мешканці Кадіївки, Брянки та інших навколишніх населених пунктів залишилися без роботи», - нагадує він. - Усього через півроку там виникли ще й екологічні проблеми: шахтні води вийшли на поверхню й почали затоплювати міста й сільськогосподарські угіддя. Тому зараз не тільки шахтарі повинні непокоїтися через надзвичайну ситуацію, яка виникла на шахті «Золоте», а й усі жителі мають зрозуміти, що вони нині за крок до екологічної катастрофи».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83